beautifullwebsite-seo education beautifullwebsite-seo education
lمهمترین فاکتورهای سئو سایت lمهمترین فاکتورهای سئو سایت
رپرتاژاگهی رپرتاژاگهی
bot gmail bot gmail
gmailbot1 gmailbot1
ضریب کارایی-آموزش سئو ضریب کارایی-آموزش سئو
شکایت از شرکت طراحی سایت شکایت از شرکت طراحی سایت
کلمات اختصاری در سئو کلمات اختصاری در سئو
خانه » سئو » Anchor text » متن لنگر یا انکر تکست یا anchor text چیست؟ |آیا Anchor text انکر تکست مهم است؟

متن لنگر یا انکر تکست یا anchor text چیست؟ |آیا Anchor text انکر تکست مهم است؟

متن لنگر یا anchor text چیست؟

Anchor معنی لنگر را میدهد، در اصطلاح Anchor Text عبارت از متنی (نامی) میباشد که پیوندی به آن لینک میشود.مثلاً فرض کنید درسایتی می‌بینید که: “سئو سایت” و با کلیک بر روی آن به آدرس: http://www.powerofseo.ir منتقل می‌شود. در این مثال عبارت ” سئو سایت” Anchor text است.

آیا Anchor text مهم است؟

حتما.در استفاده از آن دقت کنید. از متنی استفاده کنید که خواننده و مخصوصاً موتورهای جستجو، فقط با خواندن آن تا حدی متوجه شود به کجا خواهد رفت. بهتر است از کلمات کلیدی صفحه مقصد در این متن استفاده کنید.
به عنوان مثال اگر من در مثال قبلی می‌نوشتم: “اینجا را کلیک کنید” متن نامناسبی بود. چون مشخص نیست که با کلیک چه اتفاقی می‌افتد.

نقش عمده در بهینه سازی سایت به اساس کلمات کلیدی دارد؛ یعنی شما سایت خود را با کلماتی که نیاز دارید در گوگل دیده شود لینک کنید.

استفاده بیش از حد و غیره طبیعی از انسبب میشود سایت شما Penalize شود و سایت شما با کلماتی که بعنوان Anchor Text انتخاب کرده اید اصلا در گوگل دیده نشوید! دقت داشته باشید همه چیز باید طبیعی پیش برود!

Anchor Text چقدر قدرت دارد؟

قدرت ش آنقدر زیاد است که حتی میتواند یک سایتی که اصلا به چیزی ارتباط ندارد در گوگل نمایش دهد! مثلا یک سایت دانلود رایگان نرم افزار را با کلمه مرغ در صفحه اول گوگل دیده شود!

رخی از وبمستران از نارنجی، خبرآنلاین، فارنت و … مطلب کپی میکنند و این سایتها را به نام “منبع” لینک میکنند به همین دلیل در صفحه اول گوگل با کلمه منبع دیده میشوند و یا به لینک Click Here مراجعه کنید، و یا واژه های “اینجا”، “کلیک کنید” و … را در گوگل جستجو کنید و نتایج را مشاهده کنید.

برای کامل شدن میتوان گفت تکمیل کننده انکر تکست ها در متن بک لینک های طبیعی هستند که با همان انکر تکست ایجاد میشود !!! مثلا شما اگر در کلمه دانلود بخواهید سایت را بهینه سازی کنید باید بک لینک های با نام دانلود ایجاد کنید مثلا نظر دادن درسایت هایی که هم قدیمی هستند هم پر بازدید یا شبک های اجتماعی,لینک بیلدینگ, ایجاد بک لینک تخصصی است پس در اخر میشه گفت انکر تکست ها قشنگ ترین و شیرین ترین تکنیک بهینه سازی سایت است که موفقیت شما رو واقعا به جلو میاندازد استفاده از این روش میتواند باعث افزایش درامد در بازاریابی اینترنتی شود امیدوارم از این اموزش  لذت برده باشید موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *