beautifullwebsite-seo education beautifullwebsite-seo education
lمهمترین فاکتورهای سئو سایت lمهمترین فاکتورهای سئو سایت
رپرتاژاگهی رپرتاژاگهی
bot gmail bot gmail
gmailbot1 gmailbot1
ضریب کارایی-آموزش سئو ضریب کارایی-آموزش سئو
شکایت از شرکت طراحی سایت شکایت از شرکت طراحی سایت
کلمات اختصاری در سئو کلمات اختصاری در سئو
خانه » سئو » شاخص گذاری توسط گوگل » چه کنیم تا وب سایت جوملایمان با گوگل شاخص گذاری شود؟

چه کنیم تا وب سایت جوملایمان با گوگل شاخص گذاری شود؟

وب سایت جوملای خود را به خوبی راه انداخته اید و به آن افتخار میکنید اما مسئله این است که هنوز گوگل آن را شاخص گذاری (ایندکس) نکرده است یا تنها چند صفحه از وب سایت شما را شاخص گذاری کرده است. بنابراین چه کاری باید انجام دهید تا وب سایت جوملایتان توسط گوگل یا موتورهای جستجوی دیگری مانند یاهو و بینگ، به طور کامل شاخص گذاری شود؟

پیش از این که پاسخ این سوال را بدهیم، باید توجه داشته باشید چیزی که میتوانیم توصیه کنیم تنها کارهایی است که شما میتوانید برای افزایش شانس خود در شاخص گذاری گوگل انجام دهید و هیچ ضمانتی برای آن وجود ندارد. برای شاخص گذاری باید مراحل زیر را طی کنید. ما این مطلب را به دو بخش تقسیم میکنیم: اقدامات فنی و تکنیکی و اقدامات غیر فنی که باید برای شاخص گذاری وب سایت خود انجام دهید: 1- کارهای غیر فنی که برای شاخص گذاری صفحات وب سایت خود باید انجام هید: در زیر کارهای غیر فنی که برای شاخص گذاری صفحات وب سایت خود باید انجام بدهید آمده است. به یاد داشته باشید کارهای غیر فنی نسبت به کارهای فنی، تاثیر خیلی بهتری بر شاخص گذاری وب سایت دارند. وب سایت خوبی داشته باشید که به آن افتخار کنید، اگر چه گوگل انسان نیست اما میتواند بفهمد آیا وب سایت واقعا خوب است یا خیر. باور کنید یا نه، گوگل به اندازه کافی هوشمند است که بتواند وب سایتهای خوب و بد را از هم تمییز دهد. اگر وب سایت شما خوب است، توسط گوگل پذیرفته میشود و در نتایج جستجوی گوگل در رتبه های بالا ظاهر خواهد شد. اگر وب سایتتان بد باشد هنوز میتواند مورد پذیرش گوگل واقع شود اما در نتایج جستجوی گوگل بسیار پایین خواهد بود به قدری که ممکن است کسی حتی نتواند آن را پیدا کند.

 

وب سایت خود را در گوگل ثبت کنید، وقتی مطمئن هستید که وب سایت خوبی دارید، قدم بعدی افزودن آن به گوگل است. اگر چه اکنون گوگل در شناسایی وب سایتهای جدید بسیار خوب عمل میکند، اما گاهی اوقات لازم است وب سایت را به صورت دستی به آن اضافه کنید به خصوص اگر مطلقا هیچ لینکی به آن وجود نداشته باشد و تنها شامل چند صفحه باشد. گوگل وب سایت شما را در چند هفته آتی بررسی میکند و همین که لینک به وب سایت جوملای شما افزوده شد، آن را شاخص گذاری میکند. باید وب سایت خود را به یاهو و بینگ (موتورهای جستجوی دیگر) نیز اضافه کنید. توجه داشته باشید که معمولا گوگل 70 درصد ترافیک ارگانیک را به شما ارسال میکند و بقیه آن توسط موتورهای جستجوی دیگر ارسال میشود.

اطمینان پیدا کنید که وب سایت شما حاوی محتوای جالب است، همان طور که پیش تر بیان کردیم، گوگل هوشمند است و میداند محتوای شما جالب است یا نه. گوگل محتوای شما را بر اساس میزان جالب بودن و دست اول بودن شاخص گذاری میکند.

بلاگ داشته باشید، ما متوجه شده ایم که سریعترین راه شاخص گذاری وب سایت جوملا داشتن بلاگ است. شما میتوانید با نصب یکی از انبوه افزونه های بلاگ که جوملا دارد، بلاگ ایجاد کنید. هر قدر بلاگ بیشتری در هفته بنویسید، سریعتر وب سایت تان شاخص گذاری شده و شمار صفحات شاخص گذاری شده آن توسط گوگل، بیشتر خواهد شد. محل بلاگ باید به این صورت باشد: blog.yourdomainname.com یا www.yourdomainname.com/blog

از وب سایتهای دیگر به وب سایت خود لینک دهید، برای توضیح این مطلب ابتدا بگذارید دو مسئله را روشن کنیم. ما اصلا پیشنهاد نمیکنیم که وب سایتهای دیگر را اسپم کنید و همچنین تکنیکهای مورد تردید را برای انجام این کار توصیه نمیکنیم. بهترین کار برای لینک دادن به وب سایت شما (از وب سایتهای دیگر ) این است که به بلاگهای هم مسیر و همکار خود بروید، مقالاتی را که میتوانید به آنها مرتبط شوید بخوانید، در این مقالات کامنت بگذارید و حتما در فیلد وب سایت، به بلاگ خود لینک بدهید. به علاوه اگر مقاله ای، پستی یا محصولی دارید که میخواهید با خواننده های بلاگ دیگر به اشتراک بگذارید، به آن لینک دهید. بسیاری از صاحبان بلاگها بلافاصله کامنتهای شما را تایید میکنند و نه تنها این، بلکه وب سایت شما را چک میکنند و شاید در صورتی که به نظرشان جالب آمد، در پست دیگری به آن لینک دهند. مسئله مهم این است که کامنتتان سازنده و جالب باشد.

از تکنیک “به من لینک بده تا به تو لینک بدهم”، خودداری کنید، این تکنیک خیلی قدیمی شده و احتمالا باعث ایجاد موقعیت بد برای وب سایت شما و یا حتی نادیده گرفته شدن آن توسط گوگل میشود.

از شرکتهایی که شاخص گذاری توسط گوگل را ضمانت میکنند دوری کنید، شرکتهایی که به شما میگویند میتوانند موقعیت عالی در گوگل را تضمین کنند، کلاهبردار هستند چون هیچ راهی برای هیچ شرکتی وجود ندارد که این کار را انجام دهد. اگر چه برخی از این شرکتها در افزایش اعتبار سئو (بهینه سازی موتور جستجو) و شاخص گذاری سریع وب سایت شما موفق هستند اما در اکثر موارد باعث میشوند وب سایت شما توسط گوگل جریمه یا حتی ممنوع شود (وب سایت ممنوع (banned) کاملا عاری از شاخص گذاری شده و به لیست سیاه گوگل افزوده میشود که گوگل هرگز دیگر آن را شاخص گذاری نخواهد کرد).

وب سایت خود را تبلیغ کنید، در بلاگهای مرتبط کامنت گذاشتن یکی از راههای تبلیغ وب سایت است اما باید وب سایت خود را با استفاده از رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر نیز تبلیغ کنید و محض احتیاط از دیگران بخواهید بلافاصله درباره وب سایت شما بدانند سپس باید وب سایت خود را توسط گوگل تبلیغ کنید. اگر این کار را درست انجام دهید، از تاثیر آن شگفت زده خواهید شد.

لینکهای داخلی ایجاد کنید، فرض کنید در حال نوشتن مقاله ای درباره گرم شدن کره زمین هستید. در مقاله شما، به صورت خلاصه درباره مالیات کربن و نقش آن در کاهش گرم شدن زمین بحث شده است اما به یادتان می آید که مالیات کربن را به صورت مفصل در مقاله دیگری بحث کرده اید. بنابراین از این مقاله، مالیات کربن را به مقاله ای که توضیحات کاملی درباره آن دارد، لینک کنید. این کار اهمیت مقاله مالیات کربن در صفحات نتایج موتور جستجو ( SERPs ) را افزایش میدهد. هر قدر لینک داخلی بیشتری داشته باشید، صفحات شاخص گذاری بیشتری در گوگل خواهید داشت.

از اشتباهات تایپی و گرامری اجتناب کنید، مطمئن شوید که مقالات شما در وب سایت جوملایتان بدون ایراد نوشته شده اند. اشتباه تایپی و گرامری میتوانند تاثیر بسیار بدی بر وب سایت شما بگذارند به خصوص اگر این اشتباهات زیاد باشند و وب سایت شما جدید باشد.

مطمئن شوید که وب سایتتان برای کاربر مطمئن است، گوگل وب سایتی را که هک شود، شاخص گذاری نمیکند و در صورت شاخص گذاری در گذشته، آن را متوقف میکند. به همین علت باید مطمئن شوید وب سایتتان همیشه برای بازدید کننده ها بدون مشکل و ایمن است.

2- مسائل فنی که برای شاخص گذاری صفحات و وب سایت خود باید انجام دهید:

موارد فنی زیر را باید برای شاخص گذاری صفحات و وب سایت خود توسط گوگل انجام دهید. توجه داشته باشید که این موارد تضمینی نیست و گاهی اوقات میتواند مفید باشد: نقشه سایت (sitemap) برای بازدید کننده ها ایجاد کنید، نقشه سایت یک مفهوم بسیار قدیمی در طراحی وب است. بسته به نوع وب سایت شما، بازدید کننده ها ممکن است انتظار نقشه سایت داشته باشند و برای پیدا کردن مطالب مورد نظر بخواهند از آن استفاده کنند. افزونه های زیادی در جوملا وجود دارد که به صورت خودکار یک نقشه سایت ایجاد میکنند. موتورهای جستجو مانند گوگل سابقا به شدت بر نقشه سایتها برای شاخص گذاری وب سایت اتکا داشتند (دیگر چنین نیست).

از شاخص گذاری مضاعف اجتناب کنید، شاخص گذاری مضاعف یا دابل ایندکسینگ به این معنی است که گوگل وب سایت شما را به عنوان www.yourdomainname.com و yourdomainname.com شاخص گذاری میکند. این کار رتبه بندی وب سایت شما را برای موتور جستجو پایین می آورد. با افزودن خط های زیر به فایلهای .htaccess میتوانید از شاخص گذاری مضاعف اجتناب کنید:

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^yourdomainname.com [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://www.yourdomainname.com/$1 [L,R=301]

یک نقشه سایت ایجاد کنید و آن را در وب مستر تولز گوگل ثبت کنید، نقشه سایت گوگل شامل فایلی است که حاوی لینکهایی به همه صفحات وب سایت شما میباشد. Google bot نقشه سایت شما را میخواند و درباره مقاله هایی که از هیچ صفحه دیگری در اینترنت لینک نیستند، آگاهی پیدا میکند. شما میتوانید با نصب افزونه ای که این کار را انجام میدهد، نقشه سایت گوگل ایجاد کنید (بیشتر افزونه های نقشه سایت قابلیت ایجاد نقشه سایت گوگل را دارند). سپس باید نقشه سایت را به وب مستر تولز گوگل معرفی کنید. دقت کنید میتوانید همین کار را برای موتورهای جستجوی یاهو و بینگ نیز انجام دهید. از شاخص گذاری صفحاتی که نباید شاخص گذاری شوند، اجتناب کنید، میخواهید بدانید گوگل از چه چیزی (علاوه بر اسپم ها)  بیشتر از همه بیزار است؟

شاخص گذاری صفحاتی است که نباید شاخص گذاری شوند! فایل robots.txt که معمولا در ریشه وب سایت شما وجود دارد، باید ویرایش (ادیت) شود تا شاخص گذاری صفحات و یا فایلهای وب سایت شما را که نباید شاخص گذاری شوند، نپذیرد. مثلا ممکن است بخواهید اجازه شاخص گذاری بخش مدیریت وب سایت خود را ندهید، برای این کار باید فایل robots.txt را باز کنید و خط های زیر را اضافه کنید:

User-agent: *
Disallow: /administrator/

جاوا اسکریپت را برای لینک به صفحه دیگر استفاده نکنید، باید همیشه از تگ <a href=”… HTML برای لینک از صفحه ای به صفحه دیگر در وب سایت خود استفاده کنید. هرگز نباید از جاوا اسکریپت برای لینک دادن استفاده کنید (بیشتر اسپایدرها نمیتوانند لینکهای جاوا اسکریپت را دنبال کنند).

از URL های استاندارد استفاده کنید، به عبارت دیگر گوگل را با صفحه ای که پایین بیش از یک لینک آمده است، گیج نکنید.

چگونه بدانیم گوگل چند صفحه را شاخص گذاری کرده است؟

اکنون که تمام تلاش خود را انجام داده اید تا وب سایتتان توسط گوگل شاخص گذاری شود، باید احتمالا ببینید چند صفحه واقعا با این موتور جستجو شاخص گذاری شده اند. برای انجام این کار، تنها کافی است که به گوگل بروید و متن زیر را در کادر جستجو تایپ کنید:

site:www.yourdomainname.com

اگر چیزی مشابه این دیدید: Your search – site:www.yourdomainname.com – did not match any documents
به این معنی است که گوگل هیچ یک از صفحات شما را شاخص گذاری نکرده است. نگران نباشید، به کار خود و به بررسی گوگل ادامه دهید، در نهایت این اتفاق خواهد افتاد. اگر همه کارها را درست انجام داده اید و وب سایتتان امنیت کافی دارد، نگران نباشید.
اگر در هر مرحله از کار با مشکلی مواجه شدید، با ما تماس بگیرید.

منبع:سورنمدیا

3 دیدگاه

  1. I much prefer inoafmrtive articles like this to that high brow literature.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *