گوگل الرت| google alert چیست و کاربرهای ان؟

اولین بعد از گوگل  google alert است

همانطوری که می‌دانید صفحات جستجوی گوگل یک صفحه معمولی است که از بالا تا پایینش پر است از لینکهای مختلف. اما بدیهی است که از اول همه این لینکها در مجموعه لینکهای گوگل وجود نداشته است. گوگل کم‌کم این مطالب را به بانک اطلاعاتی خودش اضافه می‌کند که به این کار می‌گویند ایندکس کردن.
حالا شما حساب کنید شما دنبال یک موضوعی هستید که نیاز دارید هر مطلبی درباره آن نوشته شد شما هم آن را بخوانید. چاره چی‌ است؟ گوگل آلرت .
اگر مطلب جدیدی درباره موضوع مورد علاقه شما پیدا شد گوگل آلرت آن را برای شما پیدا می‌کند و برای شما ایمیل می‌کند. چطور است؟

چگونه از گوگل آلرت استفاده کنیم؟

امیدوارم یک حساب گوگلی داشته باشید. اگر ندارید اکیدا توصیه می‌کنم برای استفاده از محصولات گوگل یکی بسازید { راهنما: نحوه ساخت پست الکترونیکی و حساب کاربری گوگلی }
البته در پی‌نوشت توضیح خواهم داد که اگر نخواستید حساب گوگلی داشته باشید چه‌کار باید بکنید.
حالا که حساب گوگلی دارید از طریق آدرس google.com/alerts وارد گوگل آلرت خودتان بشوید. حالا برای این که راحت تر ادامه بدهیم به صفحه مدیریت آلرت‌های خودمان می‌رویم 

با زدن دکمه creating one به صفحه تنظیم اولین آلرتمان می‌رویم.  
هر چیزی که می‌خواهید گوگل برای شما ردیابی کند در صفحه جستجو وارد کنید 

دو/ نوع جستجوی google alert
در این بخش باید تعیین کنید که گوگل در کجاها دنبال موضوع مورد علاقه شما بگردد.
News : اخبار. آدم معروفی هستید؟ مثل آقای احمدی نژاد؟ پس در این صورت حتما اخبار زیادی درباره شما در سرویسهای خبری مانند گوگل نیوز وجود خواهد داشت که روز به روز هم بیشتر می‌شود. اگر گزینه News را انتخاب کنید یافته‌های جدید در سایت‌های خبری برای شما ارسال می‌شود.
Blogs : وبلاگ‌ها. بخش بسیار به درد بخوری که می‌تواند به شما بگوید جدیدا چه مطالبی درباره موضوع مورد علاقه شما در وبلاگها نوشته شده است.
Video : درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران دنبال ویدئو هستید؟ یا مثلا درباره نحوه پخت غذا؟ کافی است که گزینه ویدئو را انتخاب کنید تا از آپلود شدن هر ویدیویی که درباره موضوع مورد علاقه شماست در سرویسهایی مانند یوتیوب شما مطلع شوید.
Web : خوب ما گوگل را به موتور جستجویش می‌شناسیم. یک ایده خوب این است که ببینیم موتور جستجوی عظیمی مانند گوگل درباره موضوع مورد علاقه ما که می‌تواند برای مثال «هک شدن بالاترین» باشد چه بیابد.
Comprehensive : جامع. از هر جایی هر اطلاعاتی بتواند به دست می‌آورد. در حقیقت مجموعه‌ای است از تمام گزینه‌های بالا.
Groups : یک چیزی هم هست که من مطمئن نیستم در گزینه جامع می‌آید یا نه و آن هم یافته‌هایی است که در گروه‌های گوگل ایندکس می‌شود. در هر حال برای پیدا کردن چیزهایی جدیدی که درباره موضوع موردعلاقه شما در گروه‌های گوگل نوشته می‌شود از گزینه گروه‌ها استفاده می‌کنیم.

سه/ چگونه نتایج یافته شده را در google alert دریافت کنیم؟

شما می‌توانید موارد یافته شده را به صورت فید دریافت کنید ( در گوگل ریدر یا آی‌گوگل ) یا اینکه آن را از طریق ایمیل در ایمیل خود داشته باشید. من خودم فید را ترجیح می‌دهم چون میل‌باکسم بیش از حد توانم شلوغ و درهم است و بیشتر از این نمی‌خواهم کار اشتباهی بکنم اما شما می‌توانید به راحتی در ایمیل خود مطالب جدید را ببینید.

چهار/ هر چند وقت یک بار یافته‌ها را  google alert دریافت کنم؟

اگر از طریق فید خواسته باشید که مطالب را دریافت کنید که به محض یافتن چیز جدیدی در اختیار شما قرار می‌گیرد. اما اگر بخواهید از طریق ایمیل یافته‌های جدید را ببینید از بین سه گزینه روزی یک ایمیل – هفته‌ای یک ایمیل ( که من توصیه می‌کنم ) و به محض یافتن یافته جدید، اطلاعات را در ایمیل خود مشاهده کنید. به سادگی یک کلیک 🙂

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.